Sporta nodarbības iesācējiem ir lieliska fizisko aktivitāšu forma. Tas ļauj atbrīvot endorfīnus un dopamīnu. Pēdējos gados viņa popularitāte ir ievērojami palielinājusies. Tas ir saistīts ar pieaugošo izpratni par regulāras fiziskās aktivitātes ieguvumiem. Tas ir iemesls, kāpēc daudzi cilvēki pieņem lēmumus, lai sāktu strādāt ar savu figūru. Pirmie mirkļi jaunā vietā var būt stresa apstākļi, kas nozīmē, ka daudzi cilvēki vēlāk un vēlāk atlikt apmeklējumu. Ja jūs vienkārši sākat trenēties sporta zālē, izlasiet šo rakstu, lai izvairītos no pamata kļūdām un atvieglotu ceļu uz jauno realitāti.
Gym – Kā sākt treniņu?
Vispirms ir nepieciešama iesildīšanās. Šajā nolūkā tādas ierīces kā velosipēds, skrejceļš vai pakāpiens ir ideāli piemēroti. Tad ir vērts koncentrēties uz dinamisku stiepjas vai jebkura veida wymachach, odmachach, nogāzes, pietupieniem, pajacykach un mobilizations atsevišķu muskuļu grupu. Efektīvs darbs šajā periodā ļaus labāk aktivizēt muskuļus, cīpslas un locītavu. Robusta iesildīšanās operācija ļauj lielāku kustību katras izmantošanas, kas nozīmē labāku kontrakcijas un atpūtai, kā rezultātā muskuļu hipertrofiju (izaugsme un attīstība). Sildīšana efektīvi novērš ievainojumus, ļaujot mūsu ķermenim sekmīgi pielāgoties šiem centieniem.
Kāds ir optimālais mācību laiks?
Atkarībā no paaugstināšanas līmeņa un mācību mērķu noteikšanas tiek noteikts optimālais treniņu laiks. Sākotnējā periodā pietiek ar vienu vai vienu pusi stundas efektīvu darbu, lai laika gaitā redzētu ietekmi. Vispirms 10-15 minūtes iesildīšanās, tad 40-60 minūtes spēka treniņu un, visbeidzot, kardio apmācības (treadmill, stepper, bike, rower). Šādas apmācību trīs reizes nedēļā pozitīvi ietekmēs tauku dedzināšana, uzlabojot labsajūtu, palielinot vispārējo piemērotību un veidojot pareizu kustības modeli.
Mašīnas vai brīvais svars?
Tas ir jautājums, ar ko saskaras katrs iesācēju treneris. Mēs varam redzēt daudz vairāk labumu, apmācot par brīvu svaru. Mēs pēc tam pielāgojam pareizos kustības modeļus, nostiprināsim visu ķermeni, uzlabojam visa ķermeņa stabilizāciju un koordināciju, efektīvāk apmācām, veicam sporta nodarbības, lai veiktu ikdienas kustības. Vingrojumi par brīvo svaru nav vienkārši. Lai pareizi darīt viņiem vienmēr ir jāatceras, lai pareizi uzstādītu ķermeni, ti. Sprieguma vēdera muskuļi un sēžamvieta, lejupielādēt asmeņi, kāju neitrālā pozīcijā ārējā rotācijā (tā saukto. Atskrūvējot pēdas). Labākais risinājums ir izmantot trenera vai pieredzējušāka kolēģa palīdzību. Apmācot pareizos modeļus, daudzus mācību gadus būs iespējams, neuztraucoties par ievainojumiem. Veicot šīs darbības, mēs ejam no sākuma līdz augstākajam līmenim.
Mašīnu apmācība var papildināt vai iesildīties. Tas ļaus jums strādāt drošā kustības diapazonā un aktivizēt muskuļus pūles. Tomēr ilgtermiņā tas nesniegs tādas sekas kā brīvo svaru apmācība. To ieteicams galvenokārt cilvēkiem, kuri sāk fiziskās aktivitātes.
Izvēlieties visu ķermeņa treniņu vai sadalījumu?
Sākotnējā periodā noteikti ir ieteicama visa ķermeņa apmācība vienā treniņā. Tas ļauj aktivizēt vairāk muskuļu šķiedras, kas veicina harmonisku visa ķermeņa izaugšanu. Circuit apmācība, kas tiek veikta trīs reizes nedēļā, ļaus biežāk trenēties ikvienai muskuļu grupai. Tas veicina ķermeņa adaptāciju un paātrina pareizu kustību modeļu apgūšanu. Dalīta apmācība ir rezervēta progresīvākiem spēlētājiem, kuri vēlas koncentrēties galvenokārt uz muskuļu jutīgumu un īpašām ķermeņa daļām.
Kā sagatavoties apmācībai?
Reālā apmācība sākas jau vienu vai divas stundas pirms sporta ieiešanas. Tas ir, kad mums vajadzētu ēst mūsu pēdējo pirmsdzemdību maltīti. Ir svarīgi, lai tas satur ogļhidrātus, olbaltumvielas un taukus, ar pamanāmu priekšrocību. Patēriņš pietiekamu daudzumu ogļhidrātu būs atjaunošanas mūsu ķermeņa muskuļu glikogēnu, kas sadedzina slodzes laikā. Pateicoties tam, mums būs spēks efektīvai apmācībai. Pirms treniņa jūs varat dzert kafiju. Ir vērts atcerēties par pareizu hidratāciju, kas arī ietekmēs vingrinājumu kvalitāti. Dienas laikā jums vajadzētu dzert no viena līdz trīs litriem ūdens.
Protams, jums vajadzētu izmantot sporta apģērbu, nomainīt kurpes, pudelīti ar nezāļu ūdeni un dvieli. Būtu arī iegūt vienkāršu pēc mācību maltīti, kas satur ogļhidrātus, kas uzsāks pārsprāgt insulīna organismā (reģenerācijas procesā). Tas var būt, piemēram, banāns, ābols vai pēc treniņa krata.
Ievietojiet apmācības dienasgrāmatu
Izstrādājot mācību plānu, ir vērts izveidot dienasgrāmatu, kurā mēs reģistrēsim visu mūsu progresu. Pirmajā lapā ir saglabāt visu mācību plānu, un katru dienu pamazām pievienoto atkārtojumu skaits, skaits kopu un svara. Šī ir metode, kas, neraugoties uz tās efektivitāti, tiek izmantota nelielam skaitam cilvēku. Precīzs rezultātu ieraksts ļaus jums redzēt progresu pēc pirmajām divām nedēļām, kad strādājat pie sevis. Tas arī ļauj efektīvāk manipulēt ar apmācības slodzi un efektīvāk strādāt pie jūsu trūkumiem. Vienkārši saglabājiet katru sēriju komponentiem, kuri nav pilnībā apmierināti (ceļi iet uz leju, lai iekšpuses tupēt, vai tās trūkums iztaisnot atpakaļ deadlift).